Skip Navigation
 
 

Jamnik SHA'RE

jamnik długowłosy SHA’RE Kollapsar
jamnnik długowłosy standardowy – SHA’RE SEUSERENCE Kollapsar

Jamnik długowłosy standardowy - SHA’RE SEUSERENCE KollapsarSHA’RE SEUSERENCE Kollapsar to oczywiście jamnik długowłosy standardowy, ma wspaniały charakter i wszystko wskazuje że będzie wierną kopią zrównoważonej psychiki mamusi. Jest bardzo spokojna oczywiście jak na dzieciaka, Tak jak mamusia nie szczeka bez powodu, jedyny wyjątek to sytuacje gdy zostanie czymś zaskoczona np. kosz na śmieci którego wcześniej w tym miejscu nie było a teraz jest, inny zwłaszcza duży piesek który pojawi się z nikąd……. Wtedy powarkuje i śmiesznie poszczekuje walcząc z własną ciekawością i obawą przed nieznanym. Te sytuacje najczęściej mają miejsce na wieczornym spacerze a zwłaszcza gdy jest bez mamusi, w ten sposób dodaje sobie animuszu i rośnie w oczach strosząc sierść.

Oczywiście łasuch ale nie łapczywy, na spacerach, razem z mamusią stanowią świetny duet poszukiwaczy zaginionej żywności, i to niestety jest to problem, bo ludzie to świ…, a na dodatek niektórzy to świadomi truciciele. Uwielbia ludzi, ale z delikatną rezerwą, jeszcze nie jest tak wylewna jak mamusia.
Jak na szczeniaka jest bardzo posłuszna, bardzo lubi wszystkie psy ale do tych większych najlepiej jak mamusia podejdzie pierwsza i sprawdzi czy wszystko ok. Tym bardziej że ma niestety kilka negatywnych doświadczeń kiedy została zaatakowana bez ostrzeżenia przez inną suczkę, dużo większą, a prym w tym wiodą sznaucery, potwierdzają to również doświadczenia z przeszłości EVEE. Stanowi ciekawą mieszanką żywiołowości i spokoju. Jak każdy szczeniak w tym wieku uwielbia zabawy i z zapałem się im oddaje najczęściej wciągając w nią mamusię. Jest bardzo grzeczna i niczego nie niszczy.
Teraz w wieku kilkunastu miesięcy nadal rzadko kiedy szczeka, a i stała się zdecydowanie odważniejsza. Ma nadal wszystkie pozytywne cechy i ciągle ich przybywa. Nadal jest jednak dzieciuchem, a będąc z mamusią, tak szybko się to chyba nie zmieni, to może i dobrze bo głównym efektem tego, jest wieczny uśmiech całej rodziny.

W porównaniu do mamusi która w wieku 15 m-cy dopiero rozpoczynała przygodę wystawową SHA’RE ma się już czym pochwalić. Występowała do dziś już w 19 wystawach. Od klasy baby przez szczenięta i młodzież, pośrednią teraz otwartej, otrzymując:

1 x Best Baby
2 x NSZwR.
2 x NJwR,
3 x Zwycięzca Młodzieży,
5 x CWC,
1 x Res. CACIB,
4 x Zwycięzca,
3 x Zwycięzca Rasy (BOB),
2 x Zwycięzca Grupy IV FCI II Miejsce ( BOG II ) i IV Miejsce ( BOG IV ).

Na wystawach czuje się jak ryba w wodzie, na ringu jest nie do poznania, dzieciuch gdzieś znika i doskonale wie jak się zachować. Od pierwszej wystawy w Baby widać było że ma talent i potrafi się sama wystawić. Właściwie niczego nie trzeba było jej uczyć a przed wystawami ćwiczyć z czego skwapliwie korzystałem. Dość często podkreślana jest przez sędziów jej doskonała psychika, między innym dlatego jest Młodzieżowym Championem Polski a od niedawna również Championem Polski. W przypadku EVEE która jest Championem Polski nie dało się już zrobić młodzieżowego, bo za późno zacząłem ją wystawiać.

W domu oczywiście wyłazi z niej radosny, zabawny i inteligentny dzieciuch. Kiedy nadchodzi pora spaceru bardzo mnie pilnuje, a wieczorem, sygnał dźwiękowy zakończenia FAKTÓW jest jednoznaczny dla obydwu. Ponieważ SHA’RE wie że mamusia pierwsza ma zakładaną obrożę, w chwili kiedy biorę ją do ręki a EVEE jest w drugim końcu mieszkania pędzi ją przyprowadzić, bo to jedyny sposób by przyśpieszyć wyjście. Kiedy już mają obroże, EVEE spokojnie czeka na zezwolenie i wyjście, z reguły leżąc w swoim posłanku. SHA’RE wie, że choć stoi przy otwartych drzwiach, pierwsza nie może wyjść, bo zaraz po Panu może to zrobić tylko mamusia, dlatego żeby przyśpieszyć ten moment znów idzie po mamusię. Na spacerach chodzą obydwie luzem lub na początku a później żeby spacer był wydajniejszy na łączniku i jednej smyczy. W zależności od pogody i ilości czasu robimy małą rundkę (ok. 1,5 km), rundkę dodatkową (ok. 2 km), lub dużą rundkę (ok. 3 km) w trójkącie trzech dużych rond drogowych. Pod koniec spaceru następują rytualne gonitwy. EVEE staje, siada lub czasem kładzie się, bacznie obserwując SHA’RE i wodząc za nią wzrokiem, a SHA’RE biega dokoła uciekając przed własnym wyobrażeniem o tym że EVEE ją goni. Kiedy zanadto się zbliży EVEE zaczyna ją gonić i znów staje, a zabawa zaczyna się od początku.

 

Jamnik SHA'RE

Zdjęcia jamnika długowłosego - SHA’RE

Zdjęcia jamnika długowłosego - SHA’RE

Więcej zdjęć jamnika długowłosego standardowego - SHA’RE SEUSERENCE Kollapsar, kliknij tytuł lub zdjęcie.

Jamnik SHA'RE

jamniki długowłose standardowe – I Miot

jamniki długowłose standardowe – I MiotJamnik długowłosy standardowy - FLAVIO z Kasztanowej Chatki

Ch.Pl, Mł.Ch.Pl
vice Mł Zw. Europy Winner '08
Mł. Zw. PL '08

5 x BOG (I,II,III,III,III)
6 x BOB,
4 x CACIB,
8 x NPwRW listopadzie 2012 r. obradowało konsylium rodzinne. To już taka rodzinna tradycja że kiedy nadchodzi odpowiedni czas Państwo obradują czy którejś z nas nie wydać za mąż. Do tej pory dotyczyło to mamusi. Teraz pierwszy raz dotyczy mnie. Trochę to dziwne że nie mam prawa głosu ale wiem że Państwo wybiorą dobrze a ja szanuję tradycje rodzinne. Kiedy powiedziałam a raczej pokazałam że już czas, zapakowaliśmy się z Panem do samochodu i pojechaliśmy do mojego przyszłego oblubieńca. Kliknij zdjęcie lub tytuł poczytasz i zobaczysz resztę zdjęć

jamniki długowłose standardowe – zdjęcia ślubnie


Jamnik SHA'RE

Pierwsza wystawa SHA’RE SEUSERENCE Kollapsar

Pierwsza wystawa SHA’RE SEUSERENCE Kollapsar

Wiek – 5,5 m-ca

Stało się, poszłam w ślady mamusi, no jeszcze może nie do końca i nie ze wszystkim ale… Byłam na mojej pierwszej wystawie, przywaliłam jak to Pan mówił z grubej rury od razu na międzynarodową, w Krakowie…. cd. kliknij tytuł lub zdjęcie.

Jamnik SHA'RE

Druga wystawa SHA’RE SEUSERENCE Kollapsar

Druga wystawa SHA’RE  SEUSERENCE Kollapsar

Wiek – 6,5 m-ca

Poszłam na całość i znów wylądowałam na wystawie. Tym razem krajowej w Rybniku. Na poprzedniej w Krakowie byłam w klasie dzieci, teraz już jestem taka dorosła, (w końcu skończyłam 6 m-cy) dlatego już występowałam w klasie szczeniąt…. cd. kliknij tytuł lub zdjęcie.

Jamnik SHA'RE

Trzecia wystawa SHA’RE SEUSERENCE Kollapsar

Trzecia wystawa SHA’RE SEUSERENCE Kollapsar

Wiek – 7 m-cy

No nie, znów byłam na wystawie. Tym razem krajowej w Zabrzu a właściwie to w Świętochłowicach. Tym razem zaskoczenie było pełne bo Pan ze mną w ogóle nie ćwiczył, pewnie stwierdził że ze mnie talent samorodny, i tym razem byłyśmy razem z mamusią.…. cd. kliknij tytuł lub zdjęcie.

Jamnik SHA'RE

Czwarta wystawa SHA’RE SEUSERENCE Kollapsar

Czwarta wystawa SHA’RE SEUSERENCE Kollapsar

Wiek – 12 m-cy

No wreszcie byłam na wystawie. Już się stęskniłam bo ostatni raz byłam w tamtym roku. Tym razem występowałam już w młodzieży, no bo jakby nie było skończyłam parę dni temu roczek. Ta wystawa była międzynarodowa i w Katowicach..…. cd. kliknij tytuł lub zdjęcie.

Jamnik SHA'RE

Piąta wystawa SHA’RE SEUSERENCE Kollapsar

Piąta wystawa SHA’RE SEUSERENCE Kollapsar

Wiek – 13 m-cy

I znów byłam na wystawie. Teraz w Zabrzu, choć tak naprawdę w Świętochłowicach, a tak w ogóle to już tu byłam, szczenięciem będąc, no, bo teraz to jestem przecież młodzież..…. cd. kliknij tytuł lub zdjęcie.

Jamnik SHA'RE

Szósta wystawa SHA’RE SEUSERENCE Kollapsar

Szósta wystawa SHA’RE SEUSERENCE Kollapsar

Wiek – 14 m-cy

Jakby kto pytał to, tak, tak znów byłam na wystawie. Teraz na międzynarodowej w Opolu. Do wystawy tradycyjnie nie przygotowywaliśmy się, ale Pan wziął sobie do serca ten nasz zimowy tłuszczyk i daje nam wycisk..…. cd. kliknij tytuł lub zdjęcie.

Jamnik SHA'RE

Siódma wystawa SHA’RE SEUSERENCE Kollapsar

Siódma wystawa SHA’RE SEUSERENCE Kollapsar

Wiek – 14 m-cy

Znów byliśmy na krajowej wystawie w Bytomiu. Przecież wiadomo, że to rzut ciężkim beretem od Krakowa, to, czemu nie. Droga na wystawę była krótka, nawet Pan był zdziwiony, że tak szybko przyjechaliśmy, ale i tak zdążyłam wykorzystać ten czas żeby oko poćwiczyć..…. cd. kliknij tytuł lub zdjęcie.

Jamnik SHA'RE

Ósma wystawa SHA’RE SEUSERENCE Kollapsar

Ósma wystawa SHA’RE SEUSERENCE Kollapsar

Wiek – 15 m-cy

Tak, pewnie wiecie co chcę napisać. Tak, tak, znów byliśmy na wystawie, krajowej w Raciborzu. Coś ostatnio często jeździmy a zapowiada się że to dopiero początek bo Pan niedługo zakończy kolekcjonowanie tarcz i literek, będzie wolny i raczej nie będzie prowadził dalszej kolekcji.…. cd. kliknij tytuł lub zdjęcie.

Jamnik SHA'RE

Dziewiąta, wspólna wystawa SHA’RE SEUSERENCE i SHIFU SEPHRES Kollapsar

Dziewiąta, wspólna wystawa SHA’RE SEUSERENCE i SHIFU SEPHRES Kollapsar

Wiek – 15 m-cy

Byliśmy na kolejnej wystawie, międzynarodowej w Krakowie. Niby normalna wystawa ale ta była niesamowita i wyjątkowa. Był na niej mój brat, SHIFU. Droga zajęła nam chyba całe 5 minut. Co tam się działo..…. cd. kliknij tytuł lub zdjęcie.

Jamnik SHA'RE

Dziesiąta, okrągła wystawa SHA’RE SEUSERENCE Kollapsar

Dziesiąta, okrągła wystawa SHA’RE SEUSERENCE Kollapsar

Wiek – 16 m-cy

I znów byliśmy na wystawie, krajowej w Nowym Targu. Droga zapowiadała się nieciekawie bo to zakopianka, miały być utrudnienia i ruch wahadłowy ale nawet było w miarę. Wystawa jak wystawa nic nie zapowiadało że mi się tak dostanie..…. cd. kliknij tytuł lub zdjęcie.

Jamnik SHA'RE

Jedenasta, super wystawa SHA’RE SEUSERENCE Kollapsar

Jedenasta, super wystawa SHA’RE SEUSERENCE Kollapsar

Wiek – 16 m-cy

Co by tu powiedzieć, no tak, znów byliśmy na wystawie. Tak jak przedtem prosto z wystawy pojechaliśmy w nasze góry na wakacje, tak teraz po powrocie niemal z marszu pojechaliśmy na następną wystawę, krajową w Będzinie. Droga jak droga, dało się przeżyć, zwłaszcza jak ktoś śpi. Nic nie zapowiadało że będzie to taka super wystawa a początki były nieciekawe...…. cd. kliknij tytuł lub zdjęcie.

Jamnik SHA'RE

Dwunasta, wspólna wystawa SHA’RE SEUSERENCE i SHEMSU SHAURI Kollapsar

Dwunasta, wspólna wystawa SHA’RE SEUSERENCE i SHEMSU SHAURI Kollapsar

Wiek – 17 m-cy

Już wiecie pewnie co napiszę, tak, tak znów byliśmy na kolejnej wystawie, krajowej w Nowym Sączu. Pan nawet jej nie planował ale Pani Iga obiecała że SHEMSU pójdzie na wystawę więc jak mogłoby nas tam zabraknąć!!. Rodzina to fundament. Tak w ogóle to cały weekend był zwariowany, ale końcówka niestety mniej, znaczona tragediami i ofiarami....…. cd. kliknij tytuł lub zdjęcie.

Jamnik SHA'RE

Trzynasta, wystawa SHA’RE SEUSERENCE Kollapsar

Trzynasta, wystawa SHA’RE SEUSERENCE Kollapsar

Wiek – 18 m-cy

Tydzień bez wystawy do tydzień stracony a tu od ostatniej minęły trzy. Gdybym była, jak nie jestem, przesądna, to bym się jej bała, bo w końcu ta była trzynasta. Nie ma co chować głowy w piasek, obojętnie kiedy i gdzie bym pojechała i tak byłaby to trzynasta wystawa, koniec, kropka. Ty razem byliśmy ponownie w Chorzowie a właściwie w Świętochłowicach.....…. cd. kliknij tytuł lub zdjęcie.

Jamnik SHA'RE

Czternasta, wystawa SHA’RE SEUSERENCE Kollapsar

Czternasta, wystawa SHA’RE SEUSERENCE Kollapsar

Wiek – 18 m-cy

I znów byliśmy na wystawie. Ty razem byliśmy pierwszy raz we Wrocławiu, na wystawie międzynarodowej. Pan wcale nie miał zamiaru jechać na tą wystawę, ale uzgodnili z Panem Leonem że jak SHIFU pojedzie to ja też pojadę. Przecież takie spotkanie jest ważniejsze od wystawy a ona jest tylko okazją. Kiedy okazało się że Pana Leona i SHIFU nie będzie Pan był gotów zrezygnować, ale był już umówiony z Panią Małgosią że ja zabierze, a u Pana jak u Pawlaka „słowo droższe od pieniędzy”.....…. cd. kliknij tytuł lub zdjęcie.

Odszedł od nas PAN LEON, opiekun, przyjaciel i wielka miłość SHIFU - link do pożegnania PANA LEONA

Jamnik SHA'RE

Piętnasta, wystawa SHA’RE SEUSERENCE Kollapsar

Piętnasta, wystawa SHA’RE SEUSERENCE Kollapsar

Wiek – 18 m-cy

Tak, właściwie to nie wiem po co my jeździmy jeszcze na te wystawy, bo przecież aż do przyszłego roku nic one mi nie dają, ale co tam, jest fajnie to czemu nie. Dlatego znów byliśmy na wystawie. Ty razem na krajowej w Rybniku. Pojechaliśmy w mini komplecie czyli 2 + 2, bo i mamusia była z nami towarzysko.....…. cd. kliknij tytuł lub zdjęcie.

Jamnik SHA'RE

Szesnasta, wspólna wystawa SHA’RE SEUSERENCE i SHEMSU SHAURI Kollapsar

Szesnasta, wspólna wystawa SHA’RE SEUSERENCE i SHEMSU SHAURI Kollapsar

Wiek – 18,5 m-cy

Alleeee się działooooo, jak powiedział kierowca tira wyprzedzając na trzeciego na podwójnej ciągłej, cytując prezentera z TV. Takiej wystawy to dawno nie mieliśmy. No tak, należało zacząć od tego, że znów byliśmy na wystawie, krajowej, w Zabrzu a właściwie w Łabędach. Byliśmy tam sami z Panem, bo reszta nie mogła. Sami nie znaczy samotni.....…. cd. kliknij tytuł lub zdjęcie.

Jamnik SHA'RE

Siedemnasta, wystawa SHA’RE SEUSERENCE Kollapsar

Siedemnasta, wystawa SHA’RE SEUSERENCE Kollapsar

Wiek – 19 m-cy

Ale z Panem daliśmy czadu. Nie wiedzieć czemu i po co pojechaliśmy na międzynarodową wystawę do Poznania. Droga była baaardzo długa, jeszcze autostradą do Wrocławia to się dało jechać, ale sam Wrocław skorkowany jak wino w piwnicy i takiż ruchliwy jak ono. Droga na Poznań niewiele lepsza, nie dość że dość wolna to jeszcze korki, roboty drogowe i wypadek. Jechać to się dało dopiero przed Poznaniem. Ale co tam, przecież to raptem 7 godzin i niektórzy to się przez ten czas porządnie wyspali.....…. cd. kliknij tytuł lub zdjęcie.

Jamnik SHA'RE

Osiemnasta, wystawa SHA’RE SEUSERENCE Kollapsar

Osiemnasta, wystawa SHA’RE SEUSERENCE Kollapsar

Wiek – 20 m-cy

Wiecie co powiedział kierowca tira?, i to właśnie było na wystawie międzynarodowej w Kielcach. Pan, co prawda mnie zgłosił, tylko nie było pewne czy pojedziemy, bo generalnie CWC do championatu to mi się będzie liczyło dopiero od stycznia. Ale jak to Pan mówi, jak nic nie chcesz od życia, to nic dostaniesz, no więc pojechaliśmy......…. cd. kliknij tytuł lub zdjęcie.

Jamnik SHA'RE

Dziewiętnasta, zwieńczająca, wystawa SHA’RE SEUSERENCE Kollapsar

Dziewiętnasta, zwieńczająca, wystawa SHA’RE SEUSERENCE Kollapsar

Wiek – 26 m-cy

No wreszcie. Pan w końcu przypomniał sobie że pasowałoby pojechać na jakąś wystawę i dokończyć Championa Polski. W tym roku już dwa razy nie wyszedł nam wyjazd, a byłam zgłoszona do Rzeszowa i Będzina. Nic nie mówiłam ale już tęskniłam za wystawami, pewnie podobnie jak Pan. Tym razem padło na wystawę krajową w Bytomiu......…. cd. kliknij tytuł lub zdjęcie.

Jamnik SHA'RE

WYSTAWY SHA'RE - wyniki


Wystawa międzynarodowa – KRAKÓW – 04.09.2010r
Wystawa krajowa – RYBNIK – 03.10.2010r
Wystawa krajowa – ZABRZE – 17.10.2010r
Wystawa międzynarodowa – KATOWICE – 19.03.2011r
Wystawa krajowa – ZABRZE – 10.04.2011r
Wystawa międzynarodowa – OPOLE – 01.05.2011r
Wystawa krajowa – BYTOM – 22.05.2011r
Wystawa krajowa – RACIBÓRZ – 12.06.2011r
Wystawa międzynarodowa – KRAKÓW – 25.06.2011r
Wystawa krajowa – NOWY TARG – 10.07.2011r
Wystawa krajowa – BĘDZIN – 24.07.2011r
Wystawa krajowa – NOWY SĄCZ – 21.08.2011r
Wystawa krajowa – CHORZÓW – 11.09.2011r
Wystawa międzynarodowa – WROCŁAW – 24.09.2011r
Wystawa krajowa – RYBNIK – 02.10.2011r
Wystawa krajowa – ZABRZE – 09.10.2011r
Wystawa międzynarodowa – POZNAŃ – 23.10.2011r
Wystawa międzynarodowa – KIELCE – 20.11.2011r
Wystawa krajowa – BYTOM – 20.05.2012r

cd. kliknij tytuł zobaczysz szczegóły

Stron: 1