Skip Navigation
 
 

Jamniki filmiki

jamnniki długowłose standardowe – FILMIKI o jamnikach Kollapsar FCI

FILMIKI o jamnikach Kollapsar FCI, w roli głównej jamniki długowłose standardowe - szczenięta


Jamniki długowłose standardowe, a szczególnie szczenięta to bardzo wdzięczny temat do filmowania. Niestety bardziej skupiałem się na robieniu zdjęć niż filmów. Teraz tego żałuję, ale trudno. Oglądając filmiki o szczeniętach SHA’RE pogrzebałem w czeluściach komputera i odnalazłem sporo filmików.
Są tam szczenięta jamników z pierwszego miotu łącznie z filmikiem na którym jest jamnik długowłosy standardowy CARELLI czyli ojciec pierwszych naszych dzieciaczków w tym tysiącleciu (w poprzednim był jeden miot – 7 szczeniąt, ale to była epoka kamienna w zakresie fotografii a szczególnie filmowania). Oczywiście są też filmiki ze szczeniętami jamników z drugiego miotu.
Na tej stronie umieszczone zostaną filmiki o jamnikach Kollapsar FCI, w roli głównej oczywiście szczenięta jamników, ale nie tylko.
Wszystko wymaga jednak czasu, dlatego filmiki będą umieszczane sukcesywnie przynajmniej raz w tygodniu.

jamniki długowłose standardowe – szczenięta SHA’RE SEUSERENCE Kollapsar – I miot 2013r.


1. TYTUŁ filmiku : Jamniki – trudna nauka chodzenia.


Wiadomo, najpierw było pełzanie. Pierwszy zarejestrowany marsz długodystansowy (ok. 1m) wykonał jamnik NASSER w trakcie wizyty Pani Krystyny, przyszłej opiekunki NABILI. Na filmie, jamniki wprawiają się w trudnej sztuce chodzenia, ale w wieku 3 tyg. przypomina to bardziej ślizganie.

2. TYTUŁ filmiku : Jamniki – to 5 śniadanie czy już obiad?


Jamniki w tym wieku jedzą na okrągło, co prawda nie aż tak często jak na początku. No, ale co tu robić? Iść nie ma gdzie, a spać w nieskończoność też się nie da. Żeby ludzkie dzieci chciały tak przykładnie i za każdym razem jak jamniki.

3. TYTUŁ filmiku : Jamnik – co jedzą jamniki ? mamusię!


Jamnik musi jeść, kanapki sobie nie zrobi, a po wilku ma wilczy apetyt. No cóż, jak się ma 4 tygodnie to najważniejsze jest mamusia i jedzonko, ale mamusia = jedzonko, więc co jest najważniejsze?

4. TYTUŁ filmiku : Jamniki – co robi najedzony jamnik?


Najedzony jamnik śpi, albo przeszkadza śpiącemu jamnikowi. Zawsze trafi się choć jeden któremu nie chce się spać, ale wcześniej czy później padają wszystkie. Tym wyjątkowo sennym jamnikiem jest NASSER.

5. TYTUŁ filmiku : Jamniki – bar szybkiej obsługi.


Jamnik do baru nie wpadnie, ale bar mleczny sam przyszedł, bo mamusia jest dobra na wszystko. Czasem trzeba było je budzić, ale co do zasady każde wejście mamusi wzbudzało zainteresowanie jedzonkiem. Tylko babci EVEE odpuszczały.

6. TYTUŁ filmiku : Jamniki długowłose – potrafimy chodzić, prawie.


Tydzień to ogromna ilość czasu, to jedna czwarta naszego życia. Postępy jamników w nauce chodzenia są błyskawiczne. A wam ile czasu zajęła nauka chodzenia?

7. TYTUŁ filmiku : Jamnik długowłosy – jamniki w barze mlecznym.


Jedzący jamnik to temat większości filmików. Nic dziwnego, jamniki większą część swojej aktywności w tym wieku poświęcają jedzeniu.

10. TYTUŁ filmiku : Jamniki – zabawa w gryzienie uszu.


Najczęstsze zabawy jamników to gryzienie uszu i ogonków. Ugryziony jamnik najczęściej nie pozostaje dłużny i zabawa trwa dalej.

11. TYTUŁ filmiku : Jamniki – wizyta mamusi w kojcu.


Jamniki lubią jeść. Nawet jak nie są głodne, a trafi się okazja, nie odmówią. Wizyta mamusi w kojcu jest dobrą okazja do drobnej przekąski.

12. TYTUŁ filmiku : Szczenięta jamników – zabawa w kojcu.


Jamniki po posiłku są szczęśliwe, a szczęśliwy jamnik lubi zabawy.

13. TYTUŁ filmiku : Znikający jamnik


To ulubiona zabawa naszych jamników. Celował w tym jamnik NASIM, ale pod łóżkiem bywały wszystkie, póki się mieściły w otworze. Potem był „ból” i płacz bo nie mogły wejść, ale częściej wyjść. Tu mają 10 tygodni.

14. TYTUŁ filmiku : Jamniki – zabawa szczeniąt pod łóżkiem.

Zabawy jamników pod łóżkiem do których mamusia chętnie by dołączyła, ale wymiary nie te. Za młodu ona tez tam bywała.

15. TYTUŁ filmiku: Jamnik długowłosy – obrona miejsca pod łóżkiem.


Jamniki uwielbiają miejsca w których można się schować. Potem w zabawie można ich bronić przed braćmi chcącymi się tam dostać.

16. TYTUŁ filmiku : Jamniki długowłose – gonitwy jamników.


Jamnik lubi biegać, najchętniej w towarzystwie innych jamników. W tym przypadku z babcią EVEE, mamą SHA’RE, a główni biegacze to NA’ILA przebywająca gościnnie i NURI ostatni rezydent, 1,5 tyg. przed opuszczeniem rodzinnego domu.

17. TYTUŁ filmiku : Jamniki długowłose – gonitwy szczeniąt jamników.


Gonitwy jamników w doborowym składzie brata i dwóch sióstr już na „swoim”. Pretekstem była wizyta towarzyska NABILI. Na filmie oprócz niej, NA’ILA przebywająca gościnnie w rodzinnym domu i NURI, ostatni rezydent, 1,5 tyg. przed opuszczeniem rodzinnego domu.

Dzięki uprzejmości Pan Ani możemy obejrzeć NADIRA w kąpieli i bez kąpielówek.

18. TYTUŁ filmiku : NADIR Letnie popołudnie - czyli ja i mój własny basen.


RESZTA DOPIERO BĘDZIE.

jamniki długowłose standardowe – szczenięta EVEE Słodki Urwis – II miot 2010r.
jamniki długowłose standardowe – szczenięta EVEE Słodki Urwis – I miot 2008r.