Skip Navigation
 
 

Jamnik NA'ILA

Pierwsza wystawa NA’ILI NEFERTUM Kollapsar

Jamnik długowłosy NAILA Kollapsar
jamnik długowłosy – pierwsza wystawa NA’ILI NEFERTUM Kollapsar Moja pierwsza wystawa


Stało się, poszłam w ślady mamusi SHA’RE SEUSERENCE Kollapsar i babci EVEE Słodki Urwis. Byłam na mojej pierwszej wystawie, niezbyt daleko od mojego domku bo w Bytomiu. Prawdę powiedziawszy to nawet jestem lepsza od nich bo babcia swoją karierę wystawową zaczęła w wieku 15 m-cy, mamusia 5,5 m-ca, a ja mam dopiero 4 m-ce. Strach pomyśleć kiedy zaczną moje dzieci.
Byliśmy bardzo dobrze przygotowani, ćwiczyliśmy ostro, z reguły co drugi dzień chodzenie i stanie prawie cały tydzień przed wystawą. Ze staniem nie było problemu, chyba genetycznie to odziedziczyłam po mamusi która prawie nieprzygotowana stała na swojej pierwszej wystawie jak wmurowana i właściwie sama się wystawiła, czym wzbudziła zachwyt publiczności. Jak pokazaliśmy z Karolinką Pawłowi moje stanie to był zachwycony. Z chodzeniem było gorzej bo wokół było tyle ciekawych rzeczy że nie sposób było się skoncentrować. W końcu jakoś, tyle o ile dogadaliśmy się z Karolinką. Na wystawę przyjechał mój Pan z Krakowa. Właściwie to przyjechał do domu a później razem pojechaliśmy na wystawę. Taka wystawa to raj dla mnie, ile tam było piesków, a ja uwielbiam kontakty towarzyskie. Lubię wszystkie pieski duże i małe, do wszystkich idę i chce się przywitać, niektóre co prawda nie miały ochoty, ale ja się nie zrażam. Na naszym ringu byliśmy pierwsi i zaraz jak Państwo się zagospodarowali Karolinka wyszła ze mną na ring. Początek był jak w domu, stanie super chodzenie mizerne. Pan oczywiście nie mógł odmówić sobie przyjemności pochodzenia ze mną. Karolinka przez moment nawet chciała żeby to Pan mnie wystawił, ale kategorycznie odmówił. I nagle nastąpiło pełne porozumienie, zaczęłam chodzić, ale jak!!!!!, żadnego chodzenia na boki, żadnego podbiegania, super. Na nasza kolej musieliśmy dłuuugo czekać bo przed jamnikami „szły” inne rasy.
Kiedy przyszła moja pora najpierw wylądowałam na stoliku, Pani sędzia mnie wyogladała, a ja grzecznie stałam i ząbki też pokazałam. Pani sędzia była dla mnie bardzo miła bo widać że kocha takie dzieciaczki jak ja. Po stoliczku ruszyłam na ring, ring był nasz, szłam jak nigdy i wszyscy byli zachwyceni, po prostu płynęłam jakbym całe życie spędziła na ringu. Potem stałam do oceny i opisu. I znów jeden zachwyt, stałam i stałam i stałam jak wryta, to chyba jednak przekaz genetyczny. Swoim występem wzbudziłam zachwyt nawet Pani sędzi, bo to wprost nie do uwierzenia żeby taki dzieciuch takie rzeczy wyczyniał. Komentarze publiczności były na tyle głośne że Pani sędzia powiedziała do publiczności „a ona ma dopiero 4 miesiące!!!” Paweł który w trakcie mojego występu dołączył do nas, o czym nawet nie wiedziałam, dumnie odparł „wiem, jest moja”. Zachwytu z widoku mojego występu nie da się przelać na papier, ale to co mam w opisie jest równie budujące „Dobrze zapowiadająca się o pięknej głowie, doskonałym froncie. Grzbiet mocny, prosty, dobra dolna linia. Kończyny proste – równoległe.”
Oprócz tego miłego opisu dostałam I lokatę z oceną WO (wysoce obiecująca) i tytuł Best Baby czyli Najlepsze Dziecko w Rasie (NBwR). Państwo byli zachwyceni dumni i szczęśliwi. Jako najlepsze dziecko mogłam też wystąpić w finale, dlatego pojechaliśmy do domku, a potem wróciliśmy. To jednak nie jest jeszcze mój czas na finałowe podium, ale spokojnie. Dzieciaków takich jak ja było ponad 20 z wszystkich ras. Niektóre z tych dzieci były kilkanaście razy cięższe ode mnie. Byłam jednym z najmniejszych piesków w porównaniu i najprawdopodobniej najmłodszym.
Było super, już lubię wystawy i widać że będzie to mój żywioł tak jak mamusi.
Więcej zdjęć i plików 
jamnik
jamnik
jamnik
jamnik
jamnik
jamnik
jamnik
jamnik
jamnik
jamnik
jamnik
jamnik
jamnik
jamnik
jamnik
jamnik
jamnik
jamnik
jamnik
jamnik
jamnik
jamnik
jamnik
jamnik
jamnik
jamnik
jamnik
jamnik
jamnik
jamnik
jamnik
jamnik
jamnik
jamnik
jamnik
jamnik
jamnik
jamnik
jamnik
jamnik
jamnik
jamnik
jamnik
jamnik
jamnik
jamnik
jamnik
jamnik
jamnik
jamnik
jamnik
jamnik
jamnik
jamnik
jamnik
jamnik
jamnik
jamnik