Skip Navigation
 
 

CHAMPIONY

Jamnik długowłosy standardowy – NABILA NABIGAIL Kollapsar

Jamnik długowłosy NABILA Kollapsar
Jamnik długowłosy standardowy – NABILA NABIGAIL Kollapsar

Jamnik długowłosy standardowy – NABILA NABIGAIL Kollapsar


Dotychczasowe osiągnięcia NABILI:

1 x NSZwR.
1 x NJwR,
3 x Zwycięzca Młodzieży,
2 x CWC,
1 x Res. CACIB

I Wystawa, krajowa – CHORZÓW

Data – 31.08.2013r
Sędzia – Lisbeth Campebell
Klasa – szczeniąt
Ocena – Wybitnie obiecująca (WO)
Lokata/Tytuł – I lokata / Najlepsze szczenię w Rasie (NSzwR)

Relacja i zdjęcia z tej wystawy - LINK Trzecia, wspólna wystawa NA’ILI NEFERTUM i NABILI NABIGAIL Kollapsar

II Wystawa, krajowa – RYBNIK

Data – 06.10.2013r
Sędzia – Andrzej Jakubowski
Klasa – szczeniąt
Ocena – Wybitnie obiecująca (WO)
Lokata/Tytuł – II lokata /

Relacja i zdjęcia z tej wystawy - LINK Czwarta, wspólna wystawa NA’ILI, NABILI i NURIEGO Kollapsar

III Wystawa, krajowa – ZABRZE

Data – 13.10.2013r
Sędzia – Adam Ostrowski
Klasa – szczeniąt
Ocena – Wybitnie obiecująca (WO)
Lokata/Tytuł – I lokata /

Relacja i zdjęcia z tej wystawy - LINK Piąta, wspólna wystawa NA’ILI, NABILI, NURIEGO, NASIMA i SHEMSU Kollapsar

IV Wystawa, krajowa – CZĘSTOCHOWA

Wiek – 9 m-cy
Data – 20.10.2013r
Sędzia – Maria Wawrzyniak
Klasa – młodzieży
Ocena – Doskonała
Lokata/Tytuł – I lokata / Zwycięzca Młodzieży

Byliśmy na naszej pierwszej samodzielnej wystawie, w Częstochowie. Do tej pory jeździłyśmy z NA’ILĄ i Panem. Pan tymi wspólnymi wystawami podholował nas ku samodzielności, a teraz odpiął hol. Na wystawę pojechałam z moją Panią Krysią, Kamilką i Łukaszem. To już nie była szczenięca dziecinada z sukcesami, z których nawet kompotu nie ugotuje, to poważna wystawa, bo jestem już w młodzieży. Okazało się, że przy ringu byłam pierwsza, inni docierali stopniowo, a ja mogłam ich przywitać. Na wystawę, tylko trochę później przyjechał też NASIM z Panem Jarkiem i Martyną. Co to się działo. Powitanie było bardzo wylewne i emocjonalne, zupełnie jakbyśmy się 100 lat nie widzieli. Ale ponieważ NASIM późno dotarł na wystawę trzeba było to przerwać żeby, choć trochę zapoznał się z ringiem, szkoda bo mogłybyśmy tak długo.
Oczywiście przed oficjalnym występem wszystko porządnie obwąchałam, przywitałam się z innymi uczestnikami, nasłuchałam ich różniastych odgłosów, wybiegałam, słowem wyszumiałam się ile wlezie, pochodziłam kilka razy po ringu, postałam… słowem normalka, dzięki temu przed sędziowaniem byłam spokojna, wyluzowana i grzecznie czekałam na swoją kolej.
Na stadionie jak to mówią chyba się ktoś powiesił, bo wiało jak diabli, fryzury nam rozczesywało, a przy stoliku sędziowskim porwało wszystkie teczki z dyplomami i nie tylko, pomimo że były przyciśnięte butelką z wodą mineralną.
Po rozpoczęciu sędziowania, najpierw „poszły” jamniki długowłose królicze i miniaturowe. Kiedy nadszedł czas standardów najpierw wystąpiły chłopaki w tym NASIM. Niestety chłop nie miał dnia, niezbyt dobrze mu poszło, ale co najważniejsze dostał ocenę doskonałą, to oznacza, że jest świetnym materiałem na championa, a nad ogładą wystawową trzeba mocno popracować. Opis też miał bardzo ładny, super, ale była też uwaga, że trzeba ćwiczyć. No cóż początki bywają trudne, a jak powiedział jakiś polityk, jamnika ocenia się nie jak zaczyna, a jak kończy, no chyba nic nie pomyliłam?! Tak jakoś powiedział? NASIM dostał też swój pierwszy w życiu medal, na razie tylko srebrny, ale przed nim jeszcze masa złota. To trochę niesprawiedliwe i niekulturalne żeby chłopaki wchodziły wcześniej niż dziewczyny, ale trudno. Wreszcie nadszedł mój czas. Co tu dużo mówić, przeszłam samą siebie, dobrze, że nie stanęłam obok. Pięknie płynęłam po ringu, dałam się obejrzeć i wspaniale stałam do opisu. Wszystkim się podobało. Kamilka z Łukaszem pierwszy raz mnie widzieli w akcji, byli zachwyceni, achom i ochom nie było końca. Padły też deklaracje chęci uczestnictwa w moich następnych wystawach. Dostałam ocenę doskonałą, przepiękny, zupełnie jak ja, opis, I lokatę i tytuł Zwycięzca Młodzieży, czyli to, po co przyjechaliśmy. Dostałam też mój pierwszy w życiu medal i to od razu złoty. Myślę, że to będzie mój ulubiony kolor. Co tu dużo mówić w złocie mi do twarzy.

Dzięki uprzejmości Kamilki, która bardzo przeżywała występ NABILI i pracowicie robiła zdjęcia i filmy możemy podziwiać młodzieżowy debiut NABILI na wystawie. Filmy i zdjęcia z wystaw na stronach poniżej tej strony.

V Wystawa, międzynarodowa – OPOLE

Wiek – 15 m-cy
Data – 27.04.2014r
Sędzia – Elizabeth Gonzales (GIB)
Klasa – młodzieży
Ocena – Doskonała
Lokata/Tytuł – II lokata /

Byłam na mojej pierwszej wystawie międzynarodowej w Opolu. Pojechałam tam z moją Panią Krysią, Kamilką i Łukaszem. Byliśmy na tyle wcześnie że zdążyłam jeszcze trochę zapoznać się z ringiem, pochodzić i postać. Wszystko wychodziło wspaniale. Kiedy już naszedł mój czas chodziłam jak burza, płynęłam i stałam też bardzo ładnie. Pani sędzia na stoliczku oglądała mnie na dziesiątą stronę, o ile tyle ich jest, szczególnie długo oglądała mój ogonek, widać, że jej się bardzo podobał i podziwiała moja chorągiew, z której jestem dumna. Mój występ był doskonały i tylko tego mogę być pewna, bo mam to na piśmie, że jestem doskonała. Co do reszty to nie bardzo wiadomo, o co chodzi, miałam jeszcze zaznaczone Zwycięstwo Młodzieży, Najlepszego Juniora w Rasie i złoty medal. Pierwsze i drugie zostało skreślone a złoty medal zostawiony. Na całe szczęście medal był wirtualny, bo jaki bym dostała? Nie dostałam go, bo pewnie były za drogie a tu kryzys każdy grosz się liczy, szczególnie, że kosztowałby pewnie ze 2% tej skromnej opłaty, jaką Pani wniosła za wystawę. Opis pewnie mam bardzo ładny, ale jest po angielsku. Językiem to ja władam rewelacyjnie, swoim własnym, używam go codziennie, ale tego nie znam, pełno tam było jakichś excellent i good. Tłumaczyła nie będę, bo skoro mam ocenę doskonałą to i taki musi być opis.

VI Wystawa, krajowa – RYBNIK

Wiek – 15,5 m-ca
Data – 4.05.2014r
Sędzia – Andrzej Mania
Klasa – młodzieży
Ocena – Doskonała
Lokata/Tytuł – I lokata / Zwycięzca Młodzieży

Relacja i zdjęcia z tej wystawy - LINK Dziesiąta wspólna wystawa NA’ILI NEFERTUM i NABILI NABIGAIL Kollapsar


VII Wystawa krajowa – RACIBÓRZ

Wiek – 16,5 m-ca
Data – 08.06.2014r
Sędzia – Monika Berger
Klasa – pośrednia
Ocena – doskonała
Lokata/Tytuł – I lokata / CWC

Relacja i zdjęcia z tej wystawy - LINK Dwunasta wspólna wystawa NA’ILI, NABILI i NURI Kollapsar

VIII Wystawa międzynarodowa – KRAKÓW

Wiek – 16,5 m-ca
Data – 14.06.2014r
Sędzia – Julija Aidietiene (LT)
Klasa – młodzieży
Ocena – doskonała
Lokata/Tytuł – I lokata / Zwycięzca Młodzieży Najlepszy Junior w Rasie.

Na tej wystawie została Młodzieżowym Championem Polski.

Relacja i zdjęcia z tej wystawy - LINK Trzynasta wspólna wystawa NA’ILI i NABILI Kollapsar

IX Wystawa międzynarodowa – ZAKOPANE

Data – 02.08.2014r
Sędzia – Anna Rogowska
Klasa – pośrednia
Ocena – doskonała
Lokata/Tytuł – I lokata / CWC, Res. CACIB.
Relacja i zdjęcia z tej wystawy - LINK Czternasta wspólna super wystawa NA’ILI i NABILI Kollapsar