Skip Navigation
 
 

Jamnik SHA'RE

Dwunasta, wspólna wystawa SHA’RE SEUSERENCE i SHEMSU SHAURI Kollapsar

jamnik długowłosy – Dwunasta, wspólna wystawa SHA’RE i SHEMSU Kollapsar Moja dwunasta, wyjątkowa wystawa
Już wiecie pewnie co napiszę, tak, tak znów byliśmy na kolejnej wystawie, krajowej w Nowym Sączu. Pan nawet jej nie planował ale Pani Iga obiecała że SHEMSU pójdzie na wystawę więc jak mogłoby nas tam zabraknąć!!. Rodzina to fundament. Tak w ogóle to cały weekend był zwariowany, ale końcówka niestety mniej, znaczona tragediami i ofiarami.
Ale od początku, zanim nastał dzień wystawy, w piątek z Panem i mamusią pojechaliśmy do naszego domku w górach. W sobotę był dzień niespodzianek, najpierw dojechała do nas Pani a potem dawno niewidziana, prosto z Bułgarii, Karolinka. Radości było co nie miara. W niedzielę do Sącza na wystawę mieliśmy już bliziutko. Na miejscu czekał już na nas SHEMSU. Tym razem była z nami też mamusia, przyjechała tylko towarzysko ale przed wystawą po ringu z Karolinką też pochodziła. Radość była ogromna, mamusia, brat i jednocześnie syn, Pani Iga, Państwo w komplecie, nie mówiąc o innych pieskach a przede wszystkim naszym małym pupilu ZACKARYM i jego fantastycznych opiekunach. Słowem, sielanka, nasze zabawy i uśmiechnięte twarze wszystkich naszych opiekunów jak zawsze zresztą. Na wystawie za wyjątkiem wymienionych i Ani nie było „starych” znajomych, a czasu na poznanie nowych nie było.
Kiedy nadszedł czas występów wszyscy kibicowaliśmy naszemu dzieciuchowi, ZACKAREMU, który dzielnie się prezentował przy zgodnym współdziałaniu opiekunki i Pana sędziego. Potem nadszedł czas naszego wielkiego debiutanta SHEMSU. Nie da się ukryć, przystojniak z niego, co zostało zauważone i docenione przez Pana sędziego. Dostał ocenę doskonałą, złoty medal i swoje pierwsze CWC, został Zwycięzcą a później w porównaniu również Zwycięzcą Rasy. Nie da się ukryć był bohaterem dnia, a przecież przed nim był jeszcze kolejny sukces. Ja niestety nie odniosłam takiego sukcesu. Na ringu tradycyjnie ładnie chodziłam i stałam ale nie mam szczęścia do Pana sędziego. Opis mam bardzo ładny, ale znów Pan sędzia zarzucił mi że mam za dużo tłuszczyku. Trudno, ale o ile ponad kilogram temu to nawet się nie dziwiłam, o tyle teraz kiedy ważę 8,9 kg! Jestem jak mamusia i tatuś duża i długa, przy mamusi, choć waży tyle co ja przedtem, to jestem chudzielcem z piękną talią i chudsza to już nie będę, bo dalej to już anoreksja i skóra na żebrach. Zresztą nikt i nigdy mi nie zarzucił że jestem za gruba, nawet ponad kilogram temu przy moich proporcjach wyglądałam jak laska. Ale przecież każdy ma prawo do własnej oceny. Dostałam tradycyjnie ocenę doskonałą, przez tłuszczyk drugą lokatę oraz mój dziewiąty w życiu, tym razem srebrny medal.
Ale co tam, Pan co prawda był zaskoczony powodem, ale i szczęśliwy sukcesem SHEMSU, zuch chłopak, piękny jamnik długowłosy standardowy, jak wszystkie dzieci naszej mamusi. Byłyśmy dumne z naszego brata i syna. Ponieważ SHEMSU został Zwycięzcą Rasy miał prawo wystąpić w finale podobnie jak najlepszy dzieciak ZACKARY. Ponieważ my i Państwo chcieliśmy im kibicować pojechaliśmy do naszego domku zjeść obiadek i spakować się. Niestety nie byliśmy w stanie dojechać z powrotem na czas bo w Łososinie był piknik lotniczy i były gigantyczne korki. Dojechaliśmy już po występie ZACKAREGO, czego szczerze żałujemy. Kibicowaliśmy za to SHEMSU i nasz zuch został Zwycięzcą Grupy na II miejscu. Po finale zostaliśmy zaproszeni przez Panią Igę ale o tym później i w wakacyjnym katalogu.
Droga powrotna do domu to istny horror. Jak wspomniałam w Łososinie był piknik lotniczy a organizatorzy tak zorganizowali wjazdy, że z głównej drogi Nowy Sącz – Kraków w obu kierunkach powstał kilkudziesięcio kilometrowy gigantyczny parking, nie, nie koniecznie chętnych do zobaczenia tego widowiska. Mocne siły policyjne w ilości 2 policjantów drogówki dzielnie dawały sobie z tym radę. W czasie kiedy byliśmy w pobliżu lotniska spadł samolot i niestety 2 osoby zginęły. Dalsza droga też nie była usiana różami, bo dzielni drogowcy którym nie chciało się usunąć niewielkiej ilości liści po wycince z osuwiska, a przede wszystkim barierek wyłączających jeden pas ruchu, woleli zostawić na weekend światła co tworzyło następne gigantyczne korki. Kiedy już prawie wróciliśmy do Krakowa, w pobliżu i w tym czasie widzieliśmy pożar, wszystko wskazywało że domu. Nie wiedzieliśmy co to było, ale ilość wozów straży a przede wszystkim policji i straży miejskiej, które dopiero jechały na miejsce, wskazywało że nie był to jakiś tam pożar. Później dowiedzieliśmy się że to spadła awionetka, zginał pilot i trójka dzieci. Smutny to był powrót, a do domu przyjechaliśmy wszyscy umordowani.

Zdjęcia SHEMSU również na stronie :
spotkanie z jamnikiem długowłosym SHEMSU - 2011r oraz jego własnym katalogu
Jamnik długowłosy - SHEMSU SHAURI Kollapsar i

To kolejne zwycięstwo, jak wszystkie poprzednie dedykuję mojej kochanej 11-nastce (no może bez SHEMSU bo jemu to pogratulowałam udziału i zwycięstwa) i oczywiście szczególnie AKUNOSH.

Więcej zdjęć i plików